Mėnesio archyvas: vasario 2018

2018 m. vasario 23 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaryta fotomenininko Vyto Karaciejaus personalinė fotografijų paroda „Požiūris“, skirta autoriaus 70-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Akimirkos iš parodos atidarymo:

atidarymas

© nuotraukos iš Vyto Karaciejaus asmeninio archyvo

Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „Požiūris“ veiks iki 2018 m. kovo 25 d.

 

 

2018 m. vasario 23 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma fotomenininko Vyto Karaciejaus personalinė fotografijų paroda „Požiūris“, skirta autoriaus 70-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginyje eiles skaitys režisierius Domininkas Malajavas.
Retrospektyvinės V. Karaciejaus parodos „Požiūris“ ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių: pirmojoje dalyje fotomenininkas pristato vertingiausias nuotraukas iš fotografijos ciklų „Smėlio legenda“ (1994 m.), „Jūros paslaptys“ (1998 m.), „Fototeatras“ (1998 m.), „Prie amžiaus slenksčio“ (1999 m.), „Draugai ir kaimynai“ (2000 m.), „Buvimo ženklai“ (2002 m.), „Būties miražai“ (2007 m.), „Pajūrio peizažai“ (2008 m.) ir kt.
„Kaip ir kiekvienas mirtingasis, aš noriu palikti pėdsaką savo aplinkoje, savo žemėje. Ateina žmogui laikas, kai jis turi ką pasakyti, turi ką parodyti. Tai daryti reikia ir tai yra tik maža dalis to, ką esi per savo gyvenimą nuveikęs. Man pasisekė. Visą gyvenimą ne tik dirbau kasdienius darbus, bet ir kūriau. Keitėsi požiūris į žmogų, miestą, gamtą, laikmetį…“ – pristatydamas savo retrospektyvinę parodą atvirauja fotomenininkas.
Antroji ekspozicijos dalis sudaryta iš naujausio V. Karaciejaus fotografijų ciklo „LDK buvimo ženklai“, kuriamo nuo 2017 m. Ją autorius dedikuoja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šio ciklo fotografijos – tai menininko  improvizacijos LDK temomis. Vaizdai, persipynę vienas su kitu, kuria paslaptingumo atmosferą ir kelia žiūrovams savitas asociacijas.
„Tas patirtas stebuklo jausmas, kad LDK yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, ne tik keli dažniausiai kartojami vardai ir kelios iš mokyklinių vadovėlių galvon įsirėžusios datos, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės. Savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, sukrovę materialius ir dvasinius turtus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Sukūrę valstybę, be kurios jau niekada nebus įsivaizduojama Europos istorija ir likimas. Kad LDK yra tikrų tikriausias mūsų istorinis, kultūrinis ir dvasinis slaptažodis“, – inspiracijas sukurti šį ciklą atskleidžia V. Karaciejus.
Pasak fotomenininko Gyčio Skudžinsko, „Vytą Karaciejų nuolatos dominančios temos – būtis, laikinumas, tikrovės ir fikcijos santykis. Dažniausiai objektyvo taikiklyje atsiduria ne realaus pasaulio, bet perkurtų situacijų veikėjai ir detalės. Autorinis braižas ir puiki nuojauta autorių pastato į vieną gretą su šiandienos vizualiosios kultūros tendencijas plėtojančiais menininkais. Vyto atspauduose susipina aukštoji ir gatvės kultūros, šventinė romantika ir kasdienybės rutina. O parodos žiūrovas, sekdamas autoriaus nužymėtais taškais, gali perskaityti visiškai naują istoriją“.

Apie autorių
Vytas Karaciejus gimė 1948 m. kovo 10 d. Milvyduose, Varėnos r. Baigė Kauno aukštesniąją dailės mokyklą, specialybė – dailininkas fotografas. Nuo 1975 m. gyvena ir kuria Klaipėdoje. Nuo 1977 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1997 m. fotomenininkui suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas, 2005 m. – meno kūrėjo statusas.
Šalies ir užsienio parodose V. Karaciejus dalyvauja nuo 1977 m., yra surengęs daugelį personalinių parodų, nuolat dalyvauja bendruose šalies ir tarptautiniuose fotomeno projektuose. Menininko darbų yra įsigiję Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus, FIAP (Lozana, Šveicarija). Kūrėjas yra išleidęs fotoalbumus „Klaipėda: buvimo ženklai“ (2002 m.) ir „Klaipėda: laiko ženklai“ (2011 m.).

paroda

Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „Požiūris“ veiks iki 2018 m. kovo 25 d.

 

Kviečiame į Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodos AQUEOUS atidarymą, vyksiantį 2018 m. vasario 23 dieną 17 val. 45 min. Klaipėdos fotografijos galerijoje, KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda.
Atidaryme dalyvaus autorė.
Kartu su paroda bus eksponuojama ir autorės refleksija „Dinaminis stereotipas“ kalbanti apie skulptūrinę fotografiją, meninius įpročius, objektus ir erdves. 

———-

Projekto AQUEOUS tikslas – unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų paroda. Lietuvai atstovaujantys plaukikai puikiai pasirodo olimpiadų, čempionatų, kitų tarptautinių varžybų metu, todėl kasdienis visuomenės susidomėjimas plaukimo sportu ir jo atstovais nuolatos didėja. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis, jos turi išliekamąją vertę: per vaizdus rodoma mūsų krašto plaukimo sporto dabartis, įamžinami kelių kartų Lietuvos plaukikai. Parodos globėjas – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.
Plaukikų portretai, sukurti po vandeniu, – naujas šalies fotografijos žvilgsnis į žmogų ir jo gyvenimo aistrą – vandenį. Apžvelgiant Lietuvos fotografijos istoriją pastebima, kad povandeninės fotografijos meistrų Lietuvoje nėra daug. Parodoje eksponuojamos fotografijos turi meninę ir išliekamąją vertę. Šios unikalios portretinės plaukikų fotografijos visuomenei perteikia plaukikų santykį su jų siekiais, kasdienybe bei filosofija kitu, netikėtu, rakursu – pirmuoju susiliejimu su vandeniu. Tai netradicinės, daug darbo, kruopštumo bei meilės fotografijai ir fotografuojamiems plaukikams reikalaujančios fotografijos. Fotografė R. Stankevičiūtė-Kazakevičienė savo fotografijomis ne sykį atskleidė įamžintų žmonių emocijas ir vidinio pasaulio spalvas. Siekdama įgyvendinti projektą fotografė baigė povandeninio nardymo kursus, gavo nardytojo licenciją, kuri būtina norint sukurti povandeninius plaukikų portretus. Fotografijos parodai parengtos naudojant šiuolaikinę technologiją, kuri suteikia joms gyvumo jausmą ir perteikia povandeninio vaizdo emociją.

Paroda eksponuojama Klaipėdos fotografijos galerijoje, KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda nuo 2018.02.23 iki 2018.03.25.

———-

Apie autorę
Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė gimė 1984 m. Marijampolėje. Vaikystės saulėtos vasaros dienos prabėgo Netičkampio kaime. 
2003 m. baigusi Marijampolės P. Armino vidurinę mokyklą įstojo į Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją, 2006 m. baigė fotožurnalistikos specialybę.
2016 metais įstojo į Vilniaus dailės akademijos magistro studijas.
Nuo 2006 m. pradėjo fotografės darbą dienraščiuose ir žurnaluose.
Nuo 2007 m. tapo Žurnalistų sąjungos nare ir Lietuvos spaudos fotografų klubo nare.
Dalyvavo įvairiuose konkursuose, seminaruose, konferencijose. 
2008m. – 2015 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso dalyvė. 
2009m. – 2014 m. Tarptautinio festivalis „Viniaus fotografijos ratas“ dalyvė.
2009 m. pirma personalinė paroda „V.Y.R.A.Y. “, Loft 161, Vilnius.
2011 m. personalinė paroda „ESU TOKS, KOKS ESU“, Užupio galerija „Galera“, Vilnius.
2017 m. personalinė paroda „AQUEOUS“, Dailininkų sąjungos galerija, Vilnius
2014 m. „Save Zine Vol. 4“ meniniame leidinyje Londone buvo publikuoti kūriniai.
2015 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Portretas“ temos nugalėtoja.

Naujojoje Klaipėdos galerijoje vyks  Klaipėdos krašte žinomo fotomenininko Sauliaus Jokužio  fotoparodos „Virpesiai“ atidarymas. Autorius parodą dedikuoja  Moteriai.
Parodoje bus eksponuojamos ant specialios fotodrobės spaustos didelio formato nuotraukos. Fotografijose S. Jokužio moterys – tarsi ne šio, o gal gražesnio, geresnio, saugesnio pasaulio būtybės: jos pulsuoja mistine šviesa ir seksualia energija. Jos apgaubtos keisto žėrėjimo, užlietos ryto spindulių ar vakarėjančios šviesos, įsuptos į mirgančią spalvų aureolę – dramatiškai raudonai, juodai ar panardintos į medaus spalvos ūką. Jų nuogybė daugiau angeliška nei  provokuojanti. S. Jokužio fotografija unikali savo minčių transformacija, vaizdu ir išraiškos forma.
Saulius Jokužys yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys, Klaipėdos krašte gerai žinomas kaip visuomeniškas žmogus, daugelio kultūros renginių mecenatas, spaustuvininkas – leidėjas, fotomenininkas, surengęs daugiau kaip 20 personalių parodų, pelnęs ne vieną apdovanojimą Lietuvoje ir užsienyje. Jo kūrybos objektas – MOTERIS.
Sauliaus moto: „Visada ir visur ieškokite grožio ir gėrio, nuodėmė pati mus suras“.

paroda

Paroda veiks iki kovo 7 d.
Maloniai kviečiame į parodos atidarymą!