Mėnesio archyvas: spalio 2018

2018 m. spalio 25 d. Nacionaliniame Baltarusijos šiuolaikinio meno centre Minske atidaroma Violetos Bubelytės retrospektyvinė fotografijų paroda „Savas kūnas“.
V. Bubelytė  (g. 1956 m.) jau kone keturiasdešimt metų kuriamoje autoportretų serijoje kaip pagrindinį kūrybos objektą pasitelkia savo kūną. Ankstyvajame kūrybos etape” daugiau dėmesio skyrusi judesiui, formai, vėliau vis labiau koncentruojasi į save: ima stambėti planai, ryškėja kūnas, akys drąsiai žvelgia tiesiai į objektyvą. Vis dažniau atsisakoma detalių, viename kadre ima rastis po kelis autorės atvaizdus: iš pradžių jie tik šiaip būna šalia, vėliau ima tarsi bendrauti tarpusavyje. Vėlyvuosiuose, pastaraisiais metais kurtuose darbuose, itin išryškėja saviironija.
Parodą rengia Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Ambasada Baltarusijos Respublikoje. Parodos kuratorius Darius Vaičekauskas.
Paroda „Savas kūnas“ Nacionaliniame Baltarusijos šiuolaikinio meno centre veiks iki lapkričio 24 dienos.

plakatai

Nuo spalio 5 d. KKKC parodų rūmuose pristatoma vieno ryškiausių Lietuvos fotografijos jaunosios kartos fotomenininko Eugenijaus Barzdžiaus fotografijų paroda „Pelkės derlius“.
„Apie 2002 metus nusivylusių ilga kelione į teisėtus kolektyvinius sodus miesto pakraštyje ar užmiestyje pensininkų grupė įsteigė savarankiškai valdomą erdvę pelkėtose Šiaulių miesto ribose. Ši apie penkiolikos vyresnio amžiaus žmonių grupė (jos dydis nėra pastovus dėl nesustojamo gyvenimo rato sukimosi) užėmė žemės plotą, pastatė tvoras, iš nereikalingų medžiagų surentė pastatus, o kai kurie net įsirengė sausinimo sistemą.
Kiekvieną pavasarį ir rudenį jie pasamdo traktorių, kad suartų žemę prieš sodinant bulves arba nuėmus kopūstų derlių.
Benamiai žmonės kartais nuniokoja pašiūres ir šiltnamius, bet pensininkai greitai atstato juos iš nereikalingų medžiagų, kurių randa prie konteinerių ar atiduoda kiti žmonės.
Kai kam tokių žemės dirbimo darbų rezultatas – tai daržovių, uogų, vaisių šaltinis visam šaltajam sezonui. Pačių išaugintų ir užkonservuotų daržovių stiklainiai yra svarus priedas prie menkos valstybinės pensijos, kurios vienos skrandžiui pripildyti, deja, nepakanka. Kitiems tai savotiška terapija… Galimybė pabėgti nuo uždaro buto vienatvės, išlaikyti kontaktą su žeme ar padėti su ja rasti ryšį naujai kartai.“ (E. Barzdžius)
„Pelkės derlius“ pasakoja apie Šiaulių miesto pelkynuose įsikūrusią nelegalių sodų bendruomenę, išsilaikiusią jau daugiau nei dešimtmetį. Užuot fiksavęs penkiolikos pensininkų buitį̨, fotografas atsisako bet kokio siužetiškumo. Jis pasirenka tris paraleles: bendruomenės narių portretus, pelkynuose užauginto derliaus (dažniausiai — konservų) natiurmortus ir konstrukcijų̨ (pašiūrių, šiltnamių ar tvorų) atvaizdus.“ (Milda Kiaušaitė)
Parodoje taip pat pristatomi E. Barzdžiaus fotografijų projektai „Bangolaužiai“ ir „Sąsaja“.

Paroda veikia iki lapkričio 4 d. 
Ši paroda yra fotografijos projekto „KITI 9“ dalis.
Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.
Projektą rengia Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Projekto kuratorius Darius Vaičekauskas.

– – –

Eugenijus Barzdžius gimė Šiauliuose 1979 m., mokėsi dailės, dokumentinės fotografijos ir miesto kultūrų Šiaulių, Pietų Velso ir Londono universitetuose. Autoriaus darbai publikuoti ir eksponuoti įvairiose pasaulio šalyse (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kt.), apdovanoti ar garbingai paminėti tarptautiniuose konkursuose. Kviečiame smulkiau susipažinti su autoriaus biografija ir kitais projektais asmeninėje svetainėje www.eugenijusb.com

paroda

 

Spalio 5 d., 18 val. Liudviko Rėzos kultūros centro stiklinėje verandoje (L. Rėzos g. 8 B, Juodkrantė) atidaroma Algimanto Kalvaičio fotografijų paroda „Klaipėda. Vakarinis pasivaikščiojimas“.
Menininkas ištikimas klasikinei fotografijos tradicijai ir pats sau. Algimanto fokuse – vakaro sutemų apgaubtas gimtasis Klaipėdos miestas.
Eksponuojamas fotoraščių ciklas-vakarinių pasivaikščiojimų po uostamiestį rezultatas. Į vakarinius „vojažus“ vienas, o kartais ir su draugais, Algimantas leidžiasi dažnai. Vakaro vaizdų „medžioklė“ tapo gražia jo ir draugų fotografų tradicija.
Ir iš tiesų, minkšta vakaro šviesa sušvelnina kontūrus, pridengia vienus objektus ir labiau išryškina kitus. Miestas pasikeičia, tampa neatpažįstamas lyg vaikščiotum, ne po savo, o po kažkokią kitą, nepažinią , neatrastą miestą. Šviesa visiškai pakeičia jo veidą ir jis atsiveria dieną nematoma savo puse.

Paroda veiks iki lapkričio 8 d.