Dienos archyvas: 2019 5 rugsėjo

Rugsėjo 2 d., Klaipėdoje startavo nauja fotografijos rezidencijų programa. Šia programa Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius siekia sukurti profesionalią kūrybinę erdvę bei stiprinti tarptautinę kūrybinių mainų platformą uostamiestyje.
Pirmieji rezidentai – Ukrainos fotomenininkai Sergey Melnitchenko ir Stanislav Ostrous.
2019 m. fotografijos rezidencijų programa yra orientuota į Ukrainos jaunosios kartos fotomenininkus, jų kūrybą.
Programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

   Rugsėjo 7 d., 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.
   XX amžiaus pradžioje dirbęs Edwardas Sheriffas Curtisas grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, užfiksuoti – fotoaparatu, balso įrašymo prietaisu – Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius, dar nesunaikintus baltųjų ekspansijos. Trisdešimt metų, remiamas tokių žmonių kaip Johnas Pierpontas Morganas ir buvęs JAV prezidentas Theodore‘as Rooseveltas, sumokėdamas didelę kainą savo šeimos ir sveikatos sąskaita, Curtisas daugybę laiko praleido tarp įvairių genčių indėnų, kol galų gale išleido neprilygstamą darbą „The Norh American Indian“ (Šiaurės Amerikos indėnai).

Parodos atidaryme dalyvaus JAV ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcus Micheli.
Paroda veiks iki rugsėjo 27 d.
Parodą organizuoja JAV ambasada Lietuvoje.
Parodos kuratorė Eglė Deltuvaitė.
Parodos koordinatorius Darius Vaičekauskas.
Parodos partneris Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, „Ramybės“ galerija.

   Rugsėjo 6 d., 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos galerijoje 3A atidaroma Lilijos Kuliešienės fotografijų paroda „Akimirka žavinga“.
   „Žmogaus gyvenimas susideda iš begalės akimirkų. Visos jos pripildytos įvairiausių minčių, jausmų ir nuotaikų, sukuriančių spalvingą žmogaus gyvenimo emocijų mozaiką. Ir kokių tik atspalvių ir raštų ten nėra!..
   Kiekvienas žmogus skirtingai jaučia ir išreiškia savo emocijas. Ruošdama šią parodą aš sąmoningai pasirinkau parodyti žavesį akimirkų, spinduliuojančių gerumą, švelnumą ir džiaugsmą, kurių dažniausiai žmonėms labai stinga. Tikiu, kad gėrio ir grožio niekada nebūna per daug!
   Vidinės energijos sukoncentravimas į šviesos ir grožio paieškas, besąlygiška meilė, savęs pažinimas – tai yra tai apie ką švelniai siekiama priminti šios parodos darbais. Žmogaus kūnas tai Sielos buveinė mums duotam gyvenime. Kiekviena savo dabartinio akimirka žmogus formuoja savo ateitį. Kiekviena mintis, kieiviena emocija turi savo dažnį. Į ką labiausiai susitelkiama – tas ir prisitraukiama. Toks universalus dėsnis“, – Lilija Kuliešienė.

Kviečiame apsilankyti parodos atidaryme!

Klaip. sk. kontaktai