Mėnesio archyvas: kovo 2022

Kovo 18 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) vyks fotografo Virgilijaus Skuodo fotografijų parodos „Paskirstymo punktas“ atidarymas. Parodoje pristatoma serija fotografijų, kuriose autorius užfiksavo Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) savanorių karių paskirstymo punktą Charkove, 2019 m. pradžioje.
Kaip žinia 2014 m., po audringų „Euromaidano“ įvykių ir valstybės perversmo Kijeve vyriausybė visiškai pasikeitė. Tai išprovokavo didžiulius mitingus ir demonstracijas pietrytinėje šalies dalyje, kuriuos lydėjo valstybės institucijų užgrobimas. „ATO“ apibrėžimas, tai yra santrumpa, kuri reiškia „antiteroristinė operacija“. Ši santrumpa reiškia priemonių ir metodų rinkinį, skirtą užkirsti kelią teroristiniams veiksmams ar nusikaltimams, kurie įvykdyti teroristiniais tikslais, užkirsti jiems kelią arba juos sustabdyti. Ukrainos įstatymuose yra atitinkamas įstatymas, pavadintas „Dėl kovos su terorizmu“. Remdamasis šiuo įstatymu, šalies parlamentas nusprendė vykdyti ATO Ukrainos rytuose.
Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, pasieniečiai, Gynybos ministerija ir reguliarioji Ukrainos armija dalyvauja antiteroristinėje operacijoje Ukrainos rytuose. Atskirai galime kalbėti apie savanorius (reiškinys, kuris antiteroristinės operacijos metu yra neįprastas). Tarp jų yra Ukrainos nacionalinė gvardija, taip pat didžiulis savanorių batalionų skaičius. Tarp pagrindinių ir žymesnių yra: „Aydar“, „Dnepr-1“, „Azov“, „Donbass“ ir daugelis kitų. Būtent šių savanorių karių paskirstymo punktą ir dokumentavo fotografas V. Skuodas, būdamas Charkove.
Ukrainos valdžia antivyriausybiniuose mitinguose ir demonstracijose valstybės pietryčiuose matė grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui. Kaip matome, dabar šiuo konfliktu šalies viduje pasinaudojo Rusijos Federacija, įsiverždama į nepriklausomą valstybę, ir pradėdama karą Ukrainoje.

Parodos atidarymo metu fotografas Virgilijus Skuodas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas Darius Vaičekauskas papasakos apie 2019 m. vizitą Ukrainoje, kurio metu, Charkove, buvo pristatytos Klaipėdos fotografų parodos, vyko susitikimas su Ukrainos kariais savanoriais.

Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Parodos partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius.
Paroda veiks iki balandžio 10 d.

paroda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuo šių metų kovo 9 dienos Palangos kurorto muziejuje pristatoma Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „LDK buvimo ženklai“. Šio ciklo darbai – tai menininko improvizacijos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės temomis. Vaizdai, persipynę vienas su kitu, kuria paslaptingumo atmosferą ir kelia žiūrovams savitas sąsajas.
„Tas patirtas stebuklo jausmas, kad LDK yra ne pramanas, ne įspūdingas istorinis pasakojimas, ne tik keli dažniausiai kartojami vardai ir kelios iš mokyklinių vadovėlių galvon įsirėžusios datos, bet tikra istorinė tikrovė.
Kad LDK – esamame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, sukrovę materialius ir dvasinius turtus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus.
Sukūrę valstybę, be kurios jau niekada nebus įsivaizduojama Europos istorija ir likimas. Kad LDK yra tikrų tikriausias mūsų istorinis, kultūrinis ir dvasinis slaptažodis“, – teigia V. Karaciejus.
Paroda skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir Ukrainos žmonių palaikymui.
Paroda Palangos kurorto muziejuje veiks iki balandžio 17 d.
Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Vyto Karaciejaus fotografijos studija. Parodos partneris – Palangos kurorto muziejus.
Apie autorių:
Vytas Karaciejus gimė 1948 m. kovo 10 d. Milvyduose, Varėnos r. Baigė Kauno aukštesniąją dailės mokyklą, specialybė – dailininkas fotografas. Nuo 1975 m. gyvena bei kuria Klaipėdoje.
1977 m. tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu. Nuo tada dalyvauja šalies ir užsienio parodose, įvairiuose fotomeno projektuose, yra surengęs ne vieną asmeninę parodą.
1997 m. jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas, 2005 m. – meno kūrėjo statusas. V. Karaciejaus darbų yra įsigiję Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus, FIAP (Lozana, Šveicarija).

paroda

Šį šeštadienį, kovo 5 d., nuo 12 iki 19 val., klaipėdiečius kviečiame į paramos renginį Ukrainos fotografams, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose. Renginyje pristatysime fotografijos parodą – Ukrainos fotografų nuotraukas, kurias bus galima įsigyti, taip paremiant šiuo metu sunkioje padėtyje esančius kūrėjus. Taip pat bus galima įsigyti Ukrainos fotografų leidinių, atvirukų, taip paremiant Klaipėdos fotografijos rezidenciją, kuri šiais metais bus skiriama išskirtinai ukrainiečių fotografams, jų šeimoms.
Nelikime abejingi, padėkime, kuom galime!
Primename, jog renginyje lauksime Jūsų su respiratoriais.
Renginį organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Renginio partneris Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

– – –

This Saturday, March 5, from 12 noon to 7 pm, we invite Klaipėda residents to a support event for Ukrainian photographers at the Klaipėda Culture Communication Center Exhibition Hall. At the event, we will present a photography exhibition – photos of Ukrainian photographers, which will be available for purchase, thus supporting the creators who are currently in a difficult situation. It will also be possible to purchase publications and postcards of Ukrainian photographers, thus supporting the Klaipėda Photography Residence, which will be dedicated exclusively to Ukrainian photographers and their families this year.
Let’s not be indifferent, let’s help as much as we can!
We remind you that we will be waiting for you with respirators at the event.
The event is organized by the Klaipėda branch of the Lithuanian Photographer’s Association. The partner of the event is Klaipėda Cultural Communication Center.

paroda

 

Skip to content