Sausio 22 d. 18 val. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta jauno šveicarų menininko Augustino Rebetez (g. 1986) paroda „arrière-tête (mécanismes)“ – „Fabrikas už tavo smegenų“.
Nuo 2009 m. parodose dalyvaujantis menininkas baigė prestižinę Veyvey fotografijos mokyklą Šveicarijoje, 2010 m. laimėjo Tarptautinio Arlio fotografijos festivalio „Photo Folio“ apdovanojimą, 2012 metais tapo EWZ – Šveicarijos fotografijos apdovanojimų bei Kiefer Hablitzel prizo laimėtoju, 2013 m. įveikęs 800 konkurentų gavo Tarptautinį Veyvey prizą. Per mažiau nei šešerius metus, A. Rebetez kūryba pristatyta įvairiose galerijoje bei muziejuose daugiau nei 20 pasaulio šalių, išleistos 5 knygos.
Mišrią techniką – fotografiją, video, skulptūrą, piešinius, instaliacijas ir kt. – naudojantis menininkas parodoje siekia atskleisti tai, kas slypi jo galvoje ir, kaip veikia mūsų galvoje esantys mechanizmai. Tai visa ko mišinys, kaip ir jis pats – teigia Augustinas Rebetez. Jo kūrybai būdinga mistika, pasąmonės vizualizacijos; fotografijos gali būti žiaurios, juokingos, jautrios, kaip ir pats gyvenimas. Savas parodas autorius traktuoja kaip kelionę per jo paties surežisuotą pasaulį. Jis nori, kad žiūrovas pasitelktų fantaziją, bet visada nustemba ir pats.

Paroda veiks iki kovo 20 d. Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

paroda

 Kviečiame į parodos atidarymą!