„STICHIJOS. Detalė – Benas Šarka“

Šis fotografijų ciklas – tai modernaus ir universalaus Lietuvos menininko – Beno Šarkos fotografinė kelionė per jam gerai žinomas ir įsisavintas gamtos stichijas – Vandenį, Žemę, Ugnį  ir Orą.

„NEKALTYBĖ“ (2009, Lietuva)

Ši serija paremta trapia žmogaus egzistencija. Kūnas, kankinamas vandeniu budina sielą naujai kokybei ir šviesai. Jis nuplauna visas žmogaus nuodėmes, mintis, visą praeitį. Naujai gimęs žmogus pasiruošęs vėl susitikti su pasauliu.

 „TERRA HUMANA (2011, Lietuva)

Tai serija, paskirta žmogaus santykiui su viena iš gamtos stichijų – žeme. Iš žemės žmogus ateina ir grįžta į žemę. Žemė – tai pagrindinė žmogaus egzistencijos prielaida ir jos pabaiga. Ši gyvybinga, pulsuojanti materija atvira tiek gimimui, tiek mirčiai. Vieta, kur purvo grumstas bet kada gali virsti gyvastimi, o gyvastis – purvo grumstu.

Kas yra žmogus? Tik laikina – žemės ciklo dalelė…

„IŠNYKSTANČIOS  IR  ATSIRANDANČIOS (2015, Lietuva)

Ugnis talpina visą žinojimą. Materialiąja prasme ugnies nėra, mes negalime nusakyti jos formos, mes negalime paliesti jos. Ji gali būti visokia. Kaip ir žmogaus mintys. Skirtumas tarp jų toks, jog pamatyti minčių mes negalime, o ugnį – galime. Ši serija – tai bandymas pamatyti žmogaus mintį per ugnį, žaidimas jų išnykstančiomis ir vėl atsirandančiomis formomis. Žmogaus mintys, kaip ir ugnis, gali liepsnoti, uždegti, sumirgėti, nutvieksti, rusenti… Kiekviena mintis veikia žmogų, formuoja jį. Pakelia ir nuleidžia. Net kai žmogaus kūnas virsta į pelenus, ugnis lieka. Kaip ir jo mintys.

RIBOS (2015, Lietuva)

Visi esame įkalinti savo kūnuose, todėl laisvė tampa iliuzija. Mūsų silpnas ir laikinas kūnas – narvas besiblaškančiai sielai. atsimušančiai į regis perregimą jo galimybių stiklą, už kurio – tolima, viliojanti ir nepasiekiama amžinybė. Kūnas –  jos kalėjimas, o jame įkalintai sielai belieka tik su tuo susitaikyti. Ji bando išsiveržti, tačiau laikas nuo laiko tik atsitrenkia į Ribas. Nėra krašto nei pabaigos, yra tik Ribos. Visa ką ji turi kūno gyvenime – tai erdvė tarp šių Ribų. Ir gilus iškvėpimas.

Paroda veikia nuo balandžio 1d. iki gegužės 1 d.
Parodos autorė Kristina Sereikaitė.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Fotografijos galerija /  KKKC Parodų rūmai
III-VII 11-19 val.
Daugiau informacijos:
Darius Vaičekauskas
LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas
Tomo g. 7, 91247 Klaipėda,
Tel. 8 615 49470