Nuo spalio 5 d. KKKC parodų rūmuose pristatoma vieno ryškiausių Lietuvos fotografijos jaunosios kartos fotomenininko Eugenijaus Barzdžiaus fotografijų paroda „Pelkės derlius“.
„Apie 2002 metus nusivylusių ilga kelione į teisėtus kolektyvinius sodus miesto pakraštyje ar užmiestyje pensininkų grupė įsteigė savarankiškai valdomą erdvę pelkėtose Šiaulių miesto ribose. Ši apie penkiolikos vyresnio amžiaus žmonių grupė (jos dydis nėra pastovus dėl nesustojamo gyvenimo rato sukimosi) užėmė žemės plotą, pastatė tvoras, iš nereikalingų medžiagų surentė pastatus, o kai kurie net įsirengė sausinimo sistemą.
Kiekvieną pavasarį ir rudenį jie pasamdo traktorių, kad suartų žemę prieš sodinant bulves arba nuėmus kopūstų derlių.
Benamiai žmonės kartais nuniokoja pašiūres ir šiltnamius, bet pensininkai greitai atstato juos iš nereikalingų medžiagų, kurių randa prie konteinerių ar atiduoda kiti žmonės.
Kai kam tokių žemės dirbimo darbų rezultatas – tai daržovių, uogų, vaisių šaltinis visam šaltajam sezonui. Pačių išaugintų ir užkonservuotų daržovių stiklainiai yra svarus priedas prie menkos valstybinės pensijos, kurios vienos skrandžiui pripildyti, deja, nepakanka. Kitiems tai savotiška terapija… Galimybė pabėgti nuo uždaro buto vienatvės, išlaikyti kontaktą su žeme ar padėti su ja rasti ryšį naujai kartai.“ (E. Barzdžius)
„Pelkės derlius“ pasakoja apie Šiaulių miesto pelkynuose įsikūrusią nelegalių sodų bendruomenę, išsilaikiusią jau daugiau nei dešimtmetį. Užuot fiksavęs penkiolikos pensininkų buitį̨, fotografas atsisako bet kokio siužetiškumo. Jis pasirenka tris paraleles: bendruomenės narių portretus, pelkynuose užauginto derliaus (dažniausiai — konservų) natiurmortus ir konstrukcijų̨ (pašiūrių, šiltnamių ar tvorų) atvaizdus.“ (Milda Kiaušaitė)
Parodoje taip pat pristatomi E. Barzdžiaus fotografijų projektai „Bangolaužiai“ ir „Sąsaja“.

Paroda veikia iki lapkričio 4 d. 
Ši paroda yra fotografijos projekto „KITI 9“ dalis.
Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.
Projektą rengia Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Projekto kuratorius Darius Vaičekauskas.

– – –

Eugenijus Barzdžius gimė Šiauliuose 1979 m., mokėsi dailės, dokumentinės fotografijos ir miesto kultūrų Šiaulių, Pietų Velso ir Londono universitetuose. Autoriaus darbai publikuoti ir eksponuoti įvairiose pasaulio šalyse (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kt.), apdovanoti ar garbingai paminėti tarptautiniuose konkursuose. Kviečiame smulkiau susipažinti su autoriaus biografija ir kitais projektais asmeninėje svetainėje www.eugenijusb.com

paroda