2017 m. lapkričio 7 d. 17. 30 val. fotomenininkas Algimantas Kalvaitis Klaipėdos miesto savivaldybės Girulių viešosios bibliotekos galerijoje (Šlaito 10 A) pristato personalinę parodą „Vakarinis pasivaikščiojimas“. Nors ši data sutampa su Rusijos Spalio revoliucijos šimtosiomis metinėmis, paroda neturi jokių sąsajų su revoliucija, o Algimantas – ne revoliucionierius. Jis nieko negriauna, nerekonstruoja lieka ištikimas klasikinei fotografijos tradicijai ir pats sau. Šį kartą Algimanto fokuse – vakaro sutemų apgaubtas gimtasis Klaipėdos miestas.
Eksponuojamas fotoraščių ciklas-vakarinių pasivaikščiojimų po uostamiestį rezultatas. Į vakarinius „vojažus“ vienas, o kartais ir su draugais, Algimantas leidžiasi dažnai. Vakaro vaizdų „medžioklė“ tapo gražia jo ir draugų fotografų tradicija.
Ir iš tiesų, minkšta vakaro šviesa sušvelnina kontūrus, pridengia vienus objektus ir labiau išryškina kitus. Miestas pasikeičia, tampa neatpažįstamas lyg vaikščiotum, ne po savo, o po kažkokią kitą, nepažinią , neatrastą miestą. Šviesa visiškai pakeičia jo veidą ir jis atsiveria dieną nematoma savo puse.
Magiškųjų miesto vaizdų archyvas ilgai kaupėsi fotomenininko stalčiuje, pagaliau atėjo laikas juos iškuopti…

Birutė Skaisgirienė

Parodą kviečiame apžiūrėti nuo 2017 lapkričio 7 d. iki 2017 m. gruodžio 9d.

paroda