Kviečiame į Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodos AQUEOUS atidarymą, vyksiantį 2018 m. vasario 23 dieną 17 val. 45 min. Klaipėdos fotografijos galerijoje, KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda.
Atidaryme dalyvaus autorė.
Kartu su paroda bus eksponuojama ir autorės refleksija „Dinaminis stereotipas“ kalbanti apie skulptūrinę fotografiją, meninius įpročius, objektus ir erdves. 

———-

Projekto AQUEOUS tikslas – unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų paroda. Lietuvai atstovaujantys plaukikai puikiai pasirodo olimpiadų, čempionatų, kitų tarptautinių varžybų metu, todėl kasdienis visuomenės susidomėjimas plaukimo sportu ir jo atstovais nuolatos didėja. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis, jos turi išliekamąją vertę: per vaizdus rodoma mūsų krašto plaukimo sporto dabartis, įamžinami kelių kartų Lietuvos plaukikai. Parodos globėjas – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.
Plaukikų portretai, sukurti po vandeniu, – naujas šalies fotografijos žvilgsnis į žmogų ir jo gyvenimo aistrą – vandenį. Apžvelgiant Lietuvos fotografijos istoriją pastebima, kad povandeninės fotografijos meistrų Lietuvoje nėra daug. Parodoje eksponuojamos fotografijos turi meninę ir išliekamąją vertę. Šios unikalios portretinės plaukikų fotografijos visuomenei perteikia plaukikų santykį su jų siekiais, kasdienybe bei filosofija kitu, netikėtu, rakursu – pirmuoju susiliejimu su vandeniu. Tai netradicinės, daug darbo, kruopštumo bei meilės fotografijai ir fotografuojamiems plaukikams reikalaujančios fotografijos. Fotografė R. Stankevičiūtė-Kazakevičienė savo fotografijomis ne sykį atskleidė įamžintų žmonių emocijas ir vidinio pasaulio spalvas. Siekdama įgyvendinti projektą fotografė baigė povandeninio nardymo kursus, gavo nardytojo licenciją, kuri būtina norint sukurti povandeninius plaukikų portretus. Fotografijos parodai parengtos naudojant šiuolaikinę technologiją, kuri suteikia joms gyvumo jausmą ir perteikia povandeninio vaizdo emociją.

Paroda eksponuojama Klaipėdos fotografijos galerijoje, KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda nuo 2018.02.23 iki 2018.03.25.

———-

Apie autorę
Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė gimė 1984 m. Marijampolėje. Vaikystės saulėtos vasaros dienos prabėgo Netičkampio kaime. 
2003 m. baigusi Marijampolės P. Armino vidurinę mokyklą įstojo į Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją, 2006 m. baigė fotožurnalistikos specialybę.
2016 metais įstojo į Vilniaus dailės akademijos magistro studijas.
Nuo 2006 m. pradėjo fotografės darbą dienraščiuose ir žurnaluose.
Nuo 2007 m. tapo Žurnalistų sąjungos nare ir Lietuvos spaudos fotografų klubo nare.
Dalyvavo įvairiuose konkursuose, seminaruose, konferencijose. 
2008m. – 2015 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso dalyvė. 
2009m. – 2014 m. Tarptautinio festivalis „Viniaus fotografijos ratas“ dalyvė.
2009 m. pirma personalinė paroda „V.Y.R.A.Y. “, Loft 161, Vilnius.
2011 m. personalinė paroda „ESU TOKS, KOKS ESU“, Užupio galerija „Galera“, Vilnius.
2017 m. personalinė paroda „AQUEOUS“, Dailininkų sąjungos galerija, Vilnius
2014 m. „Save Zine Vol. 4“ meniniame leidinyje Londone buvo publikuoti kūriniai.
2015 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Portretas“ temos nugalėtoja.