Rugsėjo 9 d. Klaipėdos fotografijos galerijoje atidaryta Romano Piatkovkos (Ukraina) fotografijų paroda.
Romanas Piatkovka gimė 1955 metais Charkove, Ukrainoje, kur jis šiuo metu gyvena ir dirba. Jis yra vienas iš žinomiausių Ukrainos konceptualių fotografų, labiausiai siejamas su Charkovo meninės fotografijos mokykla. R. Piatkovka vienas iš pirmųjų kvestionavo bei ginčijo vyraujantį socialistinio realizmo stilių aštuntojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje. Tuo metu tai buvo sovietinėsfotografijos ir kino dominantė, prieš kurią aršiai kovojo to meto jaunieji konceptualistai. Skirtingai nei socialistinis realizmas, kuris vaizdavo darnios komunistinės visuomenės scenas, fotografai išCharkovo mokyklos ginčijo vyraujantį status quo su socialiai sudėtinga šiuolaikine fotografijos estetika. To meto autoriai kūrė fotografijos, kaip neestetinio dokumento koncepciją, „sukonstruotos realybės“ fenomeną, „blogos kokybės“, kaip estetikos kategoriją, ir savo kūryboje dažnai naudojo nuogą kūną, kaip socialinį protestą.  R. Piatkovka naudodamas kelių vaizdo sluoksnių perdangas ir rankomis apipaišytas fotografijas padėjo apibrėžti šį naują stilių, kuris ir toliau plėtė meninės fotografijos ribas net ir meniškai laisvesniu Perestroikos laikotarpiu. 1989 metais R. Piatkovka įstojo įNacionalinę Ukrainos fotomenininkų draugiją.
Klaipėdos fotografijos galerijoje eksponuojamoje R. Piatkovkos parodoje pristatomos kelios autoriaus fotografijų serijos: „Atminties sumuštiniai“, „Schemos“, „Libido žaidimai“, „Soviet Photo“, „Ukraine, Conspirology“.

Parodos kuratorius Darius Vaičekauskas.
Parodos organizatorius Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.
Parodą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė.
Paroda veiks iki lapkričio 13 d.
Klaipėdos fotografijos galerija, KKKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). 

paroda

Fotografijos ©Virgilijus Skuodas

Romanas Piatkovka (Roman Piatkovka) – fotografas, dėstytojas, kūrybinio susivienijimo „Ukrainos fotografinė alternatyva“ koordinatorius, Nacionalinės Ukrainos dailininkų sąjungos narys. Jo kūrybinėje biografijoje daugiau kaip šimtas parodų: individualiu ir grupinių, tiek Ukrainoje, tiek užsienyje. Dalyvavo tarptautiniuose fotografijos festivaliuose: „Les Recontres d‘Arles“, Prancūzijoje; Pingjao, Kinijoje; „FotoFest“, Hiustone, JAV; tarptautinėje bienalėje Roterdame, Nyderlanduose, ir kt. 2013 m. pelnė Sony World Photography Awards prizą ir Geriausio metų konceptualaus fotografo vardą. Romano Piatkovkos kūrybai skirta daugybė publikacijų fotografijos leidiniuose. Fotografijos saugomos Rusijos, Italijos, Vokietijos ir JAV muziejuose ir privačiose kolekcijose. 

Virtuali paroda 360°