Nuo šių metų kovo 9 dienos Palangos kurorto muziejuje pristatoma Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „LDK buvimo ženklai“. Šio ciklo darbai – tai menininko improvizacijos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės temomis. Vaizdai, persipynę vienas su kitu, kuria paslaptingumo atmosferą ir kelia žiūrovams savitas sąsajas.
„Tas patirtas stebuklo jausmas, kad LDK yra ne pramanas, ne įspūdingas istorinis pasakojimas, ne tik keli dažniausiai kartojami vardai ir kelios iš mokyklinių vadovėlių galvon įsirėžusios datos, bet tikra istorinė tikrovė.
Kad LDK – esamame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, sukrovę materialius ir dvasinius turtus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus.
Sukūrę valstybę, be kurios jau niekada nebus įsivaizduojama Europos istorija ir likimas. Kad LDK yra tikrų tikriausias mūsų istorinis, kultūrinis ir dvasinis slaptažodis“, – teigia V. Karaciejus.
Paroda skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir Ukrainos žmonių palaikymui.
Paroda Palangos kurorto muziejuje veiks iki balandžio 17 d.
Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Vyto Karaciejaus fotografijos studija. Parodos partneris – Palangos kurorto muziejus.
Apie autorių:
Vytas Karaciejus gimė 1948 m. kovo 10 d. Milvyduose, Varėnos r. Baigė Kauno aukštesniąją dailės mokyklą, specialybė – dailininkas fotografas. Nuo 1975 m. gyvena bei kuria Klaipėdoje.
1977 m. tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu. Nuo tada dalyvauja šalies ir užsienio parodose, įvairiuose fotomeno projektuose, yra surengęs ne vieną asmeninę parodą.
1997 m. jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas, 2005 m. – meno kūrėjo statusas. V. Karaciejaus darbų yra įsigiję Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus, FIAP (Lozana, Šveicarija).

paroda