Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius 2021 m. gruodžio 17 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristato šeštosios Fotografijos šventės tęsinį – dar dvi įspūdingas parodas!

Jau tapo tradicija, kad KKKC Parodų rūmuose paskutinieji du metų mėnesiai skiriami fotografijos menui. Šeštoji Fotografijos šventė tęsiama pristatant dar dvi išskirtines parodas: fotografija pagrįsto Baltarusijos šiuolaikinio meno paroda „Raudonoji linija“ ir Valentyn Odnoviun paroda „Nuosekli fiksacija“.

Fotografija pagrįsto Baltarusijos šiuolaikinio meno paroda „Raudonoji linija“

Parodoje pristatomi Baltarusijos menininkų pastarųjų metų kūriniai sukurti fotografijos ar jai artimomis medijomis – video, piešiniai, koliažai.

Valentyn Odnoviun paroda „Nuosekli fiksacija“

Autorius pristato seriją projektų, paremtų skirtingais XX amžiuje egzistavusias režimais, kurie buvo taikyti Baltijos šalyse, Ukrainoje, Lenkijoje ir Vokietijoje, kurie naudojo stebėjimą, tardymus bei kontrolę kaip valdymo priemonę. Šie projektai atspindi istorinius ir socialinius įvykius bei problemas, perteiktus abstrakčiais vaizdais, žadinančiais publikos vaizduotę siekiant išprovokuoti komunikaciją per interpretacijas bei konceptualų mąstymą. Autoriaus atliekamame tyrime pateikiamas aiškus pranešimas, jog nepaisant to, kad stebėjimo, kontrolės bei informacijos rinkimo priemonės persikėlė iš fizinio į skaitmeninį formatą, esmė iš principo nepasikeitė. Pagrindinis tikslas liko tas pats – absoliuti visuomenės fizinė bei proto kontrolė.

Savo projektuose autorius nagrinėja santykį tarp vaizdo ir jo suvokimo, kuris yra svarbesnis už vaizdo atpažinimą. Meno kūriniuose atskleidžiamos ne tik žmogaus suvokimo ribos, bet ir riba, už kurios žmogaus veiksmų pasekmės susiduria su jos priežastingumu.

Paroda „Nuosekli fiksacija“ apima tokius projektus kaip, „Stebėjimas“ kuriame užfiksuoti buvusių politinių kalėjimų durų į pasivaikščiojimo kiemelius stebėjimo akutės, kurias menotyrininkė Agnė Narušytė interpretavo kaip “planetas”; serija „Įrodymo architektūra“ pasakoja apie buvusius KGB ir gestapo kalėjimus, koncentracijos bei karo belaisvių stovyklas Lietuvoje, naudojant šiuolaikinio meno formą; serija „Horizontai“ apie slaptas vietas Lenkijoje, kur buvo vykdomos mirties bausmės; projekte „Atminties pėdsakai“ analoginė skaidrių projekcija sujungta su Julijaus Fučiko tekstu, pasakoja apie nežmonišką gestapo veiklą Berlyne; projektas „Procesas“ pristato nepanaudotą fotopopierių, kuris buvo skirtas kalinių fiksacijai, ir buvo rastas buvusio kalėjimo foto laboratorijoje; o serija HKP-562 yra apie istorinių įvykių vietas, kurios šiuo metu naudojamos kaip gyvenamosios patalpos.

Fotografijos šventės parodas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Parodų kuratorius Darius Vaičekauskas.
Parodos veiks iki 2022 m. sausio 16 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.